ZŠ Šromotovo zazářilo v Přerově!

26. 09. 2022     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Ve čtvrtek 22.9.2022 se konal na stadionu SK Přerov věhlasně známý atletický čtyřboj.

Všichni dobře ví, že atletika je královnou všech sportů, a tak naše škola nemohla na této okresní soutěži chybět. Pět žáků, tvořící školní reprezentační tým ve složení Jiří Dušánek, Miroslav Horník, Vladimír Hýža, Jakub Post a Marek Grammer, soutěžilo ve čtyřech hlavních disciplínách – sprint, vytrvalost, skok do dálky / skok do výšky, hod míčkem / vrh koulí. Celkem se sešlo 7 družstev (3 hranické a 4 přerovské školy). Výkony se bodují podle platných tabulek ČAS a do výkonu se započítávají bodové zisky 4 nejlepších závodníků v družstvu. Kluci v tomto čtyřboji předvedli, že nejsou žádná ořezávátka a skončili na krásném 3.místě! Vypíchl bych zejména výkon talentovaného sportovce a tanečníka Vladimíra Hýžy, který kraloval ve skoku vysokém (161 cm!). Vláďa se tak v konečném součtu bodů umístil na neuvěřitelném druhém místě. Další přínos bodů zajistil Jiří Dušánek a jeho přepychový hod do dálky kriketovým míčkem (55 m) a taktéž skok vysoký (146 cm). Na postup body bohužel celému týmu nestačí, ale všichni z této výpravy slaví osobní rekordy!

Na závěr bych klukům rád poděkoval za pěkně strávené odpoledne a především za nádherné výkony, které v den závodu předvedli. I když jsme v týmu neměli jediného atleta, poprali jsme se touto výzvou na jedničku. Pro mě jste vítězové!

Zde jsou výsledky ke shlédnutí.